Зак Еди и стрелците по 3 точки помагат на отскока на Пърдю с 95-78 над Пен Стейт
AP News | 2024-01-13 | 00:04:49

УЕСТ ЛАФАЙЕТ, Индиана (AP) — Зак Иди вкара 30 точки и грабна 20 борби и №1 Пърдю направи 11 тройки в събота при мач с 95-78 на Пен Стейт.

Бойлърмейкърс (15-2, 4-2 Голямата десетка) се върнаха след втората си загуба за сезона с 10-ото си поредно домакинство победа и тяхна осма поредна серия, в която доминираха. Ланс Джоунс имаше 14 точки, Флетчър Лойър добави 11, а Брейдън Смит изравни кариерата си с 11 асистенции.

Ник Керн-младши имаше рекорд в кариерата си с 18 точки, за да води Пен Стейт, а Кание Клари добави 16. Nittany Lions (8-9, 2-4) загубиха общо три от четирима.

Но това беше пълно несъвпадение и Purdue се възползва напълно.

Еди завърши първото полувреме с 19 точки, 13 борби, три асистенции и две блокади, като вкара 6 от 6 от игра. Той завърши мача 10 от 12 от полето.

Неговият поддържащ актьорски състав също беше силен отрано. Boilermakers направиха 8 от 16 3s и затвориха най-резултатната си половина от сезона с преднина от 56-36 на полувремето. И всичко, което беше необходимо, беше един солиден удар.

3 на Camden Heide с 15:13 до края на полувремето даде преднина на Purdue с 11-10 и стимулира серия от 31-5, принуждавайки Nittany Lions да вземат таймаут два пъти. Когато серията приключи, Boilermakers водеха с 39-15.

Nittany Lions отговориха с вълна от 3s в края на първото полувреме, но никога не се доближаваха по-малко от 14.

ИЗВОД

Пен Стейт: Първият сезон беше възходящ и слаб за треньора Майк Роудс и този обновен състав. Понякога Нитани лъвовете са обещаващи. Но срещу този размер, дълбочина, опит и талант, те нямаха шанс срещу Purdue.

Purdue: Ако има обща нишка за Boilermakers, това е следното: те не губят обратно към- игри с гръб. Те играха с предимството, което треньорът Мат Пейнтър иска, което липсваше по-рано тази седмица при загубата в Небраска. Purdue не може да си позволи отново да загуби това предимство, ако се надява да защити титлата си от редовния сезон на конференцията.

ПОСЛЕДСТВИЯ В АНКЕТА

Четириседмичното царуване на Boilermakers под номер 1 може край, въпреки че четири от първите пет класирани отбора загубиха преди началото на уикенда. Могат ли да удължат най-дългата активна поредица на нацията от първите пет класации до 27? Останете на линия.

Пен Стейт: Надява се да донесе първата загуба на конференцията на номер 15 Уисконсин във вторник в Стейт Колидж.

Пърдю: Гостува на големия съперник Индиана във вторник.